19 maart 2026

Kom naar de interactieve workshop China Dialoog

In dit artikel

China Dialoog

De Chinese markt verandert snel en zakendoen met China is ingewikkelder dan ooit. Dit komt door:

  • geopolitieke ontwikkelingen;
  • handelsbeperkingen;
  • groeiende concurrentie;
  • snelle technologische vooruitgang. 

Veel bedrijven staan nu voor de strategische keuze: doorgaan zoals altijd, hun strategie aanpassen, of de Chinese markt verlaten?

Tuinbouwsector

Ook in de tuinbouwsector neemt de concurrentie vanuit China toe. Het land ontwikkelt steeds meer lokaal. Denk hierbij aan kassenbouw, oplossingen voor klimaatbeheersing en andere belangrijke technologieën. De Nederlandse tuinbouw heeft een sterke positie op de Chinese markt. Maar als we die positie sterk willen houden, is het tijd om beter in te spelen op de ontwikkelingen.

Voor wie?

Deze workshop is voor Nederlandse bedrijven die actief zijn in de tuinbouw of gerelateerde sectoren, zoals energie, water en biodiversiteit. De workshop is interessant als u al onderneemt in China, maar ook als u hiermee wilt beginnen.

Waarom deelnemen?

We zetten deze workshop op als een interactieve werkdialoog. Samen, als Nederlands Controlled Environment Agriculture (CEA)-cluster, gaan we:

  • analyseren hoe de rol van China evolueert van de afzetmarkt naar concurrent en/of strategische partner;
  • identificeren waar Nederlandse bedrijven waarde blijven toevoegen aan de Chinese markt;
  • duidelijke strategische opties ontdekken om concurrerend en toekomstbestendig te blijven.

Tijdens de China Dialoog zetten we gezamenlijke inzichten om in concrete beslissingen. Dit levert praktische handvatten op die u direct kunt gebruiken in uw eigen China-strategie. Dit helpt u bijvoorbeeld bij de voorbereiding op de tuinbouwmissie naar China in april en de daaropvolgende China-activiteiten van het Strategisch Meerjarig Marktbewerkingsprogramma (SMM).

Vertegenwoordigers van verschillende Nederlandse overheden nemen ook actief deel. Zo denken we samen met de sector na over hoe publiek-private samenwerking de positie van Nederlandse bedrijven in China sterker maakt.

© Valérie Hoeks

Valérie Hoeks

De dialoog wordt geleid door Valérie Hoeks, sinoloog en CEO van China Inroads. Ze doet dit samen met haar collega Mitchell van Vuren. Valérie Hoeks heeft meer dan 20 jaar ervaring in het ondersteunen van Europese en Chinese managementteams en hun bestuursleden. Zij helpt hen bij het navigeren door complexe, strategische en culturele uitdagingen.

Na haar eerste bezoek aan China in 2000, ontwikkelde ze een sterke interesse in het land. Dit bracht haar ertoe een masterdiploma in sinologie te behalen en een uitgebreide carrière op te bouwen in het Chinese bedrijfsleven. Valérie is een bekwaam strateeg, bemiddelaar en bedrijfsadviseur met een diepgaand inzicht in de Chinese markt en zakencultuur. 

Programma

Bekijk hieronder het programma van de workshop China Dialoog.

Thursday 19 March

  • 12:00 – 12:30 hour (CET)Inloop en registratie
  • 12:30 – 13:15 hour (CET)Gezamenlijke sessie: China's huidige concurrentiepositie in de tuinbouw
  • 13:45 – 14:45 hour (CET)Breakoutsessies: Individuele en gedeelde uitdagingen, verkennen van verschillende scenario's
  • 14:45 – 14:45 hour (CET)Koffiepauze
  • 15:00 – 16:30 hour (CET)Gezamenlijke afronding: Opstellen van een collectieve agenda
  • 16:30 – 17:30 hour (CET)Netwerken en borrel

Deelname en kosten

Deelnemen is gratis. De voertaal tijdens de workshop is Nederlands.

Aanmelden

Benieuwd naar uw strategische kansen? Aanmelden kan tot en met 27 februari.

Meld u nu aan

Organisatie

Deze workshop wordt georganiseerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, Dutch Greenhouse Delta en China Inroads. Zij doen dit in opdracht van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het wordt mede mogelijk gemaakt vanuit het Strategisch Meerjarig Marktbewerkingsprogramma op toekomstbestendige tuinbouw in China.

Meer weten?

Wij helpen u graag. Neem voor vragen contact op met:

Linda van der HorstProgramma Manager International Business, RVOE: linda.vanderhorst@rvo.nl 

Plan jouw intakegesprek met een ervaren adviseur

Geheel kosteloos en vrijblijvend. Na het intakegesprek bepaal je of je verder wilt gaan met het coachingstraject.

  • Persoonlijk advies van een ervaren ondernemer
  • Onze adviseurs zijn onafhankelijk en onpartijdig
  • Intakegesprek zonder kosten of verplichtingen