Twee ondernemers met één missie: Bisou als warme ontmoetingsplek voor rust, energie en verbinding in hartje Den Haag
Twee nichtjes starten een wellness-concept voor young professionals
Wat als je een goedbetaalde baan hebt, maar tóch voelt dat er iets ontbreekt? Voor de nichtjes Denise en Annick Kusse was dat het moment waarop het idee voor Bisou Social Club ontstond. In een wereld waar alles snel moet en stress vaak de norm is, wilden zij juist ruimte maken voor rust, aandacht en oprechte verbinding. Niet alleen voor zichzelf, maar voor een hele generatie young professionals die hunkert naar balans en een plek om écht even te landen.
De start van een familiebedrijf met een missie
Een warme, inspirerende plek creëren waar young professionals samenkomen om hun mentale en fysieke gezondheid te versterken – dat was de droom van nichtjes Denise en Annick Kusse. Begin 2025 namen ze contact op met het Ondernemersklankbord (OKB) om hun idee te toetsen. Wat begon als een ambitieus plan op papier, groeide uit tot een concreet en vernieuwend concept: Bisou Social Club.
Hun missie? Een plek in Den Haag neerzetten waar gezonde voeding, ontspanning, beweging en verbinding samenkomen. Dankzij begeleiding van OKB-adviseur Norbert de Kramer werden ze niet alleen zelfverzekerder in hun rol als ondernemer, maar wisten ze hun concept ook strategisch bij te stellen.
We wilden een plek creëren waar gezondheid, persoonlijke groei en verbinding samenkomen en die plek is er nu. – Ondernemer Annick Kusse
Sparren over strategie én realisme
Norbert de Kramer was vanaf het begin betrokken. “Het was meteen een prettig gesprek. Ze hadden al een sterk plan, zeer professioneel opgesteld,” vertelt hij. Toch adviseerde hij om het groots opgezette idee stapsgewijs aan te pakken. “De eerste investeringen waren ambitieus. Mijn advies: begin kleiner, toets je concept in de praktijk, en bouw dan verder.”
Dat advies was precies wat Annick en Denise nodig hadden. “Bij het schrijven van het businessplan dook regelmatig een gevoel van onzekerheid op,” vertelt Denise. “Daarom was het ontzettend waardevol om te kunnen sparren met iemand die over de juiste kennis en ervaring beschikt. Dit gaf ons een duwtje in de goede richting én het vertrouwen om door te gaan.”
Norbert zag meteen dat hij met twee gedreven starters te maken had: “Het plan was geen standaard businessplan; er was duidelijk veel tijd en aandacht in gestoken. Vanuit mijn bancaire achtergrond heb ik er veel gezien, maar dit sprong eruit.” Toch stelde hij kritische vragen: zou het concept aanslaan, en waar moest zo’n plek precies komen? “We hebben samen verschillende locaties bekeken en ook Qredits ingeschakeld. Hun oordeel was: de financiering was aan de hoge kant, met flinke renteverplichtingen.”
Ik heb mijn zoons en schoondochters het concept voorgelegd. Zij herkenden direct de behoefte. – Norbert de Kramer, OKB-adviseur
Na veel afwegingen kozen de nichtjes ervoor om hun plannen aan te passen: een kleiner, beheersbaar begin, zonder externe financiering – maar mét behoud van hun visie. Het resultaat? Een sfeervolle plek in het Bezuidenhout, midden tussen yoga studio’s, sportclubs en therapeuten. “Ik heb mijn zoons en schoondochters gevraagd: is dit iets voor jullie generatie? Drukke banen, jonge kinderen. Ze zagen het concept helemaal zitten.”
Behoefte aan een ervaringsdeskundige die met je mee kijkt?
Wil jij ook van je idee een onderneming maken of juist de volgende stap zetten in jouw onderneming? Ontdek wat een coachingtraject van OKB voor jou kan betekenen. Vraag vrijblijvend een traject aan en ervaar in het kosteloze intakegesprek hoe een OKB-adviseur je gedurende zes maanden kan begeleiden.
Klaar voor de toekomst
Dankzij het klankbordtraject met OKB heeft Bisou Social Club niet alleen een stevige start gemaakt, maar ook een duidelijke richting gevonden. De samenwerking met ondernemerscoach Norbert de Kramer hielp Denise en Annick om hun droom tastbaar én haalbaar te maken.
Door te sparren over strategie én uitvoering durfden zij keuzes te maken die het risico verlaagden, zonder hun visie uit het oog te verliezen. “Norbert gaf ons het vertrouwen om door te zetten. Soms heb je gewoon iemand nodig die zegt: dit kan echt werken.”
Bisou Social Club is nu geopend, draait al enkele dagen per week en heeft plannen om verder uit te breiden. Hun visie op welzijn en verbinding spreekt een groeiende groep mensen aan. Precies wat de nichtjes voor ogen hadden.
Van vrachtwagenchauffeur tot praktijkhouder: zo ontstond Praktijk Novana
Hay en Wieteke wilden mensen op álle niveaus helpen: fysiek, mentaal én energetisch. Dit is hoe ze hun droompraktijk startten.
Meer over Starten
Plan jouw intakegesprek met een ervaren adviseur
Geheel kosteloos en vrijblijvend. Na het intakegesprek bepaal je of je verder wilt gaan met het coachingstraject.
-
Persoonlijk advies van een ervaren ondernemer
-
Onze adviseurs zijn onafhankelijk en onpartijdig
-
Intakegesprek zonder kosten of verplichtingen